Hakkımızda

Anasayfa » Hakkımızda

 HAKKIMIZDA

     Faktör Bilgisayar Don. Yaz. Dan. Hiz. Tic. Ltd. Şti. 2000 yılında bilgisayar teknolojileri sektöründe bakım, onarım ve danışmanlık hizmeti vermek üzere İstanbul Avrupa yakasında hizmete başlamıştır. Amacımız Türkiye de büyük bir eksikliğini gördüğümüz satış sonrası desteğin aynı çatı altından bilinçli ve profesyonel ellerde verilmesidir.

 

    İşletmelerin bilişim alt ve üst yapılarına ait bütün ihtiyaçlarını temin ederken aynı zamanda bilişim sektöründeki en son teknolojileri, güçlü teknik desteği ve profesyonel ekipman yapısıyla bütünleştirip sistem çözümleri şeklinde müşterilerine sunarak, kurumların iş verimliliği noktasında optimizasyonunu sağlamayı ilke olarak benimsemiştir. Gelişmelere bağlı olarak yıllar içerisinde yapısını pazarın gerekliliklerine göre şekillendirmiştir.

 

    2004 yılında bilişim sektöründe dizüstü (Notebook) bilgisayarların Türkiye deki satış ağının büyümesi ve satış rakamlarının ilerlemesi ile birlikte servis/onarım hizmetleri ve yedek parça temini ana dallarından biri olmuştur. Bünyesinde yıllarca Asus Türkiye RMA servisinde hizmet vermiş Mühendis, tekniker ve teknisyen ‘lerden oluşan elektronik laboratuvar ekibi kurmuştur.

     

    Yurtiçi ve yurtdışında Alınan eğitimler ve seminerler ile bilgisini pekiştirmiş ve Türk Standartları Enstitüsü tarafından onaylı Elektronik laboratuvarını kurmuştur. Servis ekipmanları arasından Bga Rework Station (Chipset yenileme makinası) başta olmak üzere üst düzey ekipmanlar ile donatılmıştır.

 

     Başlıca servis/onarım verilen ürün notebook bilgisayarlar olsa da yanı sıra tablet bilgisayar, LCD monitör, projeksiyon, endüstriyel elektronik kartlar ve araç arıza tespit cihazlarına da profesyonel ve kusursuz hizmet vermeye devam etmektedir. 2009 yılı itibari ile Apple marka tüm bilgisayar ürünlerine yazılım ve donanım olarak destek vermeye, elektronik onarımlarına ve aksesuar teminine başladı.

 

    Teknolojisi eskimiş, ikinci el, arızalı, fiziksel darbelere maruz kalmış veya atıl durumdaki bilgisayar ve yan ürünlerinin kullanıma kazandırarak ve sürekli artan bir istihdam oluşturarak ülke ekonomisine de katkıda bulunmaktadır. Gelişen ürün gruplarını sürekli takip ederek kendini modernize etmiş ve sürekli yenilenerek hizmet vermeye devam etmiştir. Amacımız kaliteli, seviyeli, dürüst ve güvenilir bir servis firması olmaktır.

 

    Halen faaliyet alanlarında Bilgi işlem danışmanlığı, Elektronik laboratuvar ve servis/onarım olmak üzere 3 ana bölüm altında hizmet vermeye devam etmektedir.

Whatsapp
AppleTR Servis Merkezi
AppleTR Servis Merkezi
Merhaba,
Telefon Et