Macbook

Anasayfa » Macbook
Image

Aşağıdaki tüm hizmetler tarafımızdan, her zaman ve sadece orijinal yedek parçalar kullanılarak gerçekleştirilmektedir.

Airport Bluetooth Kart

Bluetooth çalışmaması, Çevredeki cihazları görmemesi, Wireless kapsama alanının düşük olması, kartın hiç algılamaması gibi durumlarda Airport kart değişimi yapılmaktadır.

Şarj Soketi

Şarj soketi genelde kullanıma bağlı hatalardan dolayı hasar görmektedir. Güç adaptörünüzü takıp çıkartma esnasında uyguladığınız hatalardan dolayı çok sık görülmemekle birlikte hasar görebilmektedirler değişim yada onarım uygulanabilinir.

Fan

Bulunduğu ortama bağlı olarak 6 ay ile 1 yıl arasında Macbook fanının bakım yapılması gerekiyor, aksi takdirde fan ve soğutucu modülünün komple değiştirilmesi gerekmektedir. Fan ve soğutucu bakımında fan bloğunun temizliği, fan motor temizliği, yağlanmasını, soğutucu blok üzerindeki soğutucu padlerin değiştirilmesini içerir.

Clutch Cover

Kırılan yada çatlayan clutch cover (koruyucu) değişimi servisimizde mümkündür.

Batarya

Tüm şarj edilebilir pillerde olduğu gibi Macbook pilleri de belirli bir süre dahilinde hücrelerde ölme meydana gelir bu tür durumlarda pil değişimi gereklidir.

Ek Hard Disk

Yeni yazılım ve ek uygulamalar yüklerken gelişmiş hızlarda daha fazla alana ihtiyacınız olabilir , bu tür durumlarda mevcut hard diskinize zarar vermeden yerinden oynatmadan ek bir hard disk daha bağlayarak işlerinize devam etmeniz sağlanabilir.

Hard Disk Kablosu / Flex

Sık sık karşılaştığımız hard disk okumama, hard disk görmeme veya cihazın ağır çalışması gibi problemlerde hard disk kablosunun hasarından meydana geldiğidir. Kablonun değişimi ile bu sorunlar ortadan kalkmaktadır.

Soğutucu Bakır Boru / Heatsink

Doğru performans için cihazınızın kesinlikle iyi serinletilmesi şart bu işlemi Macbook’unuzda yapan soğutucu bakır boruya da haliyle iyi davranmanız sürekli onunla ilgilenmeniz gerekmektedir. Bulunduğu ortama bağlı olarak 6 yada 1 yıl arası soğutucu borularınızın bakımını servisimizde aksatmadan yaptırınız.

Lcd Ekran / Screen

Günümüz teknolojisinde lcd üreticileri, ince tasarımlar yaratmak için oldukça ince ekranlar üretmektedir. Hal böyle olunca kırılması yada zarar görmesi sıklıkla karşılaşılmaktadır. Kırılan, çatlayan, çizilen, pixel hatası olan, görüntüde solgunluk yada renklerde bozulma gibi durumlarda lcd ekran değişimi gerekmektedir.

Hoparlör / Speaker

Macbooklar da sağ ve sol olmak üzere 2 tane konumlandırılmış toplam 2 adet hoparlör bulunmaktadır. Ses de bozukluk, cızırtılı ses gelmesi, kesik kesik ses gelmesi gibi durumlarda hoparlörlerin değişimi gerekmektedir.

Anakart / Logic Board

Anakart üzerinde bulunan komponentlerin yaklaşık % 90′ ı değişimle birlikte anakartın tekrar eski halinde çalışması sağlanmaktadır. Macbook anakartlarının yüksek fiyat olmasından dolayı onarım yoluna gidilmektedir. Yanı sıra anakart üzerinde bulunan ekran kartı Chip ve işlemci değişimleri profesyonelce yapılmaktadır.

Alt Kasa / Bottom Case

Günümüz teknolojisinde lcd üreticileri, ince tasarımlar yaratmak için oldukça ince ekranlar üretmektedir. Hal böyle olunca kırılması yada zarar görmesi sıklıkla karşılaşılmaktadır. Kırılan, çatlayan, çizilen, pixel hatası olan, görüntüde solgunluk yada renklerde bozulma gibi durumlarda lcd ekran değişimi gerekmektedir.

Microphone

Anakart üzerinde bulunan dahili macbook mikrofonu ses kayıt ve sesli görüşmelerde, seste bozukluk, ses gitmemesi gibi durumlarda değiştirilmesi sorunun ortadan kalkmasına büyük ölçüde sebep olabilir..

Optic Drive / Dvd-Rw Sürücüsü

Dvd yada Cd okumaması, Dvd yada Cd yazılamaması durumlarında servisimizde Dvd Rom sürücünüzü değiştirebilirsiniz.

Ram / Bellek

Macbook’unuza Ram (Bellek) değişimi yada yükseltmesi yapmanız gereken durumlarda servisimizden tam destek alabilirsiniz.

Menteşe

Fiziksel darbe veya kullanım kaynaklı olarak MacBook’unuzun ekran menteşeleri zaman içerisinde yıpranabilir. Bu menteşelerin tamiri genellikle mümkün olmakla beraber, istisnai hallerde değişim işlemi yapılmaktadır.

Track pad

Dokunmatikte hassasiyet bozukluğu, tıklamada hassasiyet bozukluğu yada hiç çalışmaması gibi durumlarda track pad değişimi gereklidir.

Üst Kasa / Top Case

Herhangi bir bölgesinden darbe görmüş kasalar onarım yoluna gidilerek çoğu zaman düzeltilebilmektedir. Fakat kasanın alüminyum yapısından dolayı bazı bölgelerde düzeltme olamayabiliyor. Bu tür durumlarda direk kasa değişimi gerekmektedir.

Klavye

Macbookta sık karşılaştığımız bir diğer sorun ise klavye dir, genelde sıvı teması sonucu arızaya geçen klavyeler değişimi yapılarak macbook’unuzun eski haline kavuşması sağlanabilir.

Ssd Disk

Yapılan tespitler sonucu genellikle yoğun ısıya maruz kalan Macbook Ssd diskler arızaya geçmektedir. Bu durumda yapılacak tek şey Ssd disk’in değişimidir.
Whatsapp
AppleTR Servis Merkezi
AppleTR Servis Merkezi
Merhaba,
Telefon Et