iMac
Performans ve tasarımın sınırlarını zorlayan bir iMac sahibi misiniz? iMac’inizle ilgili her türlü yazılımsal, donanımsal desteği sağlamaktayız.

Aşağıdaki tüm hizmetler tarafımızdan, her zaman ve sadece orijinal yedek parçalar kullanılarak gerçekleştirilmektedir. 

AirPort / Bluetooth Kart Değiştirme

Bluetooth çalışmaması, Çevredeki cihazları görmemesi, Wireless kapsama alanının düşük olması, kartın hiç algılamaması gibi durumlarda Airport kart değişimi yapılmaktadır.

LCD Ekran Değişimi

Genellikle iMac ekranlarında belirli bir süre sonra rengin solması veya renklerin karışması gibi durumlarla fazlaca karşılaşmaktayız. Bu durumda yapılması gereken tek şey LCD panelin değiştirilmesi gerektiğidir. Ön camın herhangi bir darbe sonucu kırılması yada çatlaması durumunda da Ön cam değişimi ayrıca yapılmaktadır.

Fan Değişimi

Bulunduğu ortama bağlı olarak 6 ay ile 1 yıl arasında iMac fanının bakım yapılması gerekiyor, aksi takdirde fan ve soğutucu modülünün komple değiştirilmesi gerekmektedir. Fan ve soğutucu bakımında fan bloğunun temizliği, fan motor temizliği, yağlanmasını, soğutucu blok üzerindeki soğutucu padlerin değiştirilmesini içerir. Hard Disk fanı, İşlemci (Cpu) Fanı, Optik sürücü ( Cd, Dvd Rom) fanı.

SSD Disk Değişimi

Yapılan tespitler sonucu genellikle yoğun ısıya maruz kalan iMac Ssd diskler arızaya geçmektedir. Bu durumda yapılacak tek şey Ssd disk’in değişimidir.

Soğutucu Blok Değişimi / Onarımı

Bulunduğu ortama bağlı olarak 6 ay ile 1 yıl arasında iMac fanının bakım yapılması gerekiyor, aksi takdirde fan ve soğutucu modülünün komple değiştirilmesi gerekmektedir. Fan ve soğutucu bakımında fan bloğunun temizliği, fan motor temizliği, yağlanmasını, soğutucu blok üzerindeki soğutucu padlerin değiştirilmesini içerir.

Power Supply Değişimi / Onarımı

Cihazınıza güç gelmemesi, Elektrik gelmemesi, gibi durumlarda genellikle power supply ( Güç Kartı) arızası ortaya çıkmaktadır. Bu tür durumlarda arızanın bölgesine göre onarım yada değişim ön görülmektedir.

Kamera Değişimi

Sık görülmemekle birlikte kamera arızalarıda iMaclerde görülmektedir. kameralarda onarım yapılmamakta ve direk kamera modül değişimine gidilmektedir.

Hard Disk Değişimi

2013 öncesi iMac lerde 3.5 inch 2013 sonrası Slim kasa diye tabir edilen iMac lerde 2.5 inch boyutlarında Hard diskler bulunmaktadır, bu hard diskler mekanik olması sebebi ile arızalanma oranları SSD hard disklere nazaran daha yüksektir bu tür durumlarda değişim sağlanmaktadır.

AnakartBatarya

Bios Batarya Değişimi

iMac lerde tarih saat unutması gibi durumlarda anakart üzerinde bulunan batarya değiştirilmektedir.

Hoparlor

Hoparlör Değişimi

iMac lerde sağ ve sol bölgede birer tane konumlandırılmış toplam 2 adet hoparlör bulunmaktadır. Ses de bozukluk, cızırtılı ses gelmesi, kesik kesik ses gelmesi gibi durumlarda hoparlörlerin değişimi gerekmektedir.

Cpu

İşlemci / Cpu Değişimi

iMac’iniz de işlemci (Cpu) değişimi yada yükseltmesi yapılmaktadır.

Anakart

iMac Anakart Onarım / Değişimi

Anakart üzerinde bulunan komponentlerin yaklaşık % 90′ ı değişimle birlikte anakartın tekrar eski halinde çalışması sağlanmaktadır. iMac anakartlarının yüksek fiyat olmasından dolayı onarım yoluna gidilmektedir. Yanı sıra anakart üzerinde bulunan ekran kartı Chip ve işlemci değişimleri profesyonelce yapılmaktadır.

bootcamp

Mac’te Windows

Mac işletim sisteminize müdahale etmeden istediğiniz zaman MacOs istediğiniz zaman Windows işletim sistemi kullanabilirisiniz. Bunun için servisimizde iMac inize Windows kurdurabilirsiniz.

dvdsurucusu

Optic Drive ( Dvd Rom Sürücüsü)

Dvd yada Cd okumaması, Dvd yada Cd yazılamaması durumlarında servisimizde Dvd Rom sürücünüzü değiştirebilirsiniz.

Ram

Ram / Bellek

iMac’iniz de Ram (Bellek) değişimi yada yükseltmesi yapılmaktadır.

ikinciharddisk

İkinci Hard Disk

iMac’ inizin içerisine ikinci hard disk bağlanılması mümkündür. Birinci hard diskinizin yetersiz geldiği durumlarda kapasitenizin arttırılmasını istediğiniz durumda iMac inize ikinci bir Hard Disk bağlanılması mümkündür.

Apple MacBook