UA-80143000-1

iPad 1

Anasayfa » iPad 1
Image

 

 

 

iPad

Performans ve tasarımın sınırlarını zorlayan bir iPad sahibi misiniz?

iPadinizle ilgili her türlü yazılımsal, donanımsal desteği sağlamaktayız.

Aşağıdaki tüm hizmetler tarafımızdan, her zaman ve sadece orijinal yedek parçalar kullanılarak gerçekleştirilmektedir.

Sim Kart Yuvası

Sim Kart Yuvası

iPad Sim Kart yuvası, genellikle kullanıcı hatalarından kaynaklı sorunlar da oluşmaktadır. Yuvanın boyutu haricinde sim kart takmaya yada çıkartmaya çalışmak sim kart yuvasının pinlerinde kopma yada eğilme meydana getirmektedir, bu tür durumlarda yuvanın komple değiştirilmesi servisimizce mümkündür.

Şarj Soket / Film

Şarj Soket / Film

Şarj soketi; sıvı teması, nem, tozlanma ve soket girişinin zorlanması gibi nedenlerden bozulabilir. Şarj kablosunu aşağı-yukarı oynatınca şarj oluyorsa, bu sorun USB şarj kablosundan veya şarj soketinden kaynaklı olabilir. Orijinal olmayan USB şarj kablosu ile şarj edildiği için de zarar görebilir. iPad inizi orjinal şarj kablosu ve orjinal şarj adaptörü ile şarj ediyorsanız, şarj soketinde arıza oluşması düşük ihtimallidir. iPad 2 şarj soketi girişi zamanla tozlanabilir. Şarj kablosu, şarj soketinin içine tam olarak oturmuyorsa, şarj soketi zarar görebilir. Tozlanmış şarj soketini temizlemek için cımbız veya benzeri sivri bir cisim ile temizlemeye çalışmayın ve içine üflemeyin. Bu işlemler Şarj soketine zarar verebilir.

Lcd Ekran / Screen / Display

Lcd Ekran / Screen / Display

iPad ekranı kırıldığında genellikle ön camı da kırılır. Çünkü kırılan ekran, ön camın altındadır. iPad 2 ekranı, iPad 3 ve iPad 4 modellerinde olduğu gibi ön cam ve Lcd ekran birbirinden ayrıdır. Apple iPad ekranı tamir etmek için, önce ön camının sökülmesi gereklidir. iPad 2 ön camı, kasadan ısıtılarak sökülür, daha sonra LCD ekran tamir edilir. Darbe, düşürme, sıvı teması, basınç, ısı teması gibi nedenlerden dolayı, iPad 2 ekranında beyazlanma, siyah mürekkep lekesi, ölü piksel ve iPad 2 ekran açılmıyor gibi sorunlar ile karşılaşabilirsiniz.

Kulaklık Yuvası

Kulaklık Yuvası

iPad 1 kulaklık soketi, tüm soketler gibi dış alanda olmasından dolayı, dış etkenlere maruz kalması sonucunda arızalanmaktadır. Bunlardan başlıcaları nem, toz, sıvı ve orijinal olmayan kulaklık kullanımına bağlıdır. Servisimizde Kulaklık soketi değişim işlemleri sorunsuz yapılmakta ve garanti altına alınmaktadır.

Hoparlör

Hoparlör

iPad 1 için hoparlör değişimi servisimizde kısa sürede yapılmaktadır. Seste cızırtı, ses seviyesi düşüklüğü, sesin net gelmemesi gibi durumlarda hoparlör değişimi gerekmektedir.

Home Buton ( Ana Ekran Butonu )

Home Buton ( Ana Ekran Butonu )

iPad ana ekran (Home) tuşu tamamen bozulmadan önce; önce sert basınca çalışılır, sonra çok sert bastırınca çalışır ve daha sonra hiç çalışmamaya başlar. Bu sert basışlar iPad’in farklı arızalar vermesi ile sonuçlanabilir. Eğer iPad 1 cihazınızın ana ekran tuşu, zor çalışmaya başladı ise muhtemelen yakın zamanda değiştirmeniz gerekecektir. Orta tuşu çalışmıyor sorunu ile karşılaştığınızda cımbız ve benzeri malzemeler ile bastırmayın veya orta tuşun içine doğru üflemeyiniz. Sıvı teması ve tozlanma gibi nedenlerle, ana ekran düğmesinin altında bulunan devre kablosunun üzerindeki anahtar bozulur. Ve bu orta tuş sorun sadece iPad ana ekran buton anahtarının değişimi ile giderilebilir.

Batarya

Batarya

Tüm şarj edilebilir piller sınırlı bir ömre sahiptir, bu pillerin zaman içinde servis işlemine götürülmeleri ve geri dönüştürülmeleri gerekebilir. Pilinizi giderek daha kısa aralıklarla şarj etmeniz gerekiyorsa, pili servis işlemine götürmenin zamanı gelmiş olabilir. Tüm iPad modellerinde servisimizde pil değişimi yapılabilmektedir.

Anakart

Anakart

Sıvı temas olmuş, darbe almış yüksek voltaj girmiş tüm iPad cihazlarınızın anakart tamiri chip (entegre) değişim hizmeti sunmaktadır. Anakart onarımı arızaya göre tamir süresi değişmektedir en az 2 iş günü en fazla 5 iş günü sürmektedir.
Whatsapp
AppleTR Servis Merkezi
AppleTR Servis Merkezi
Merhaba, Size Web sitenizden ulaşıyorum.
Telefon Et