UA-80143000-1

iPad 2-3-4

Anasayfa » iPad 2-3-4
Image

 

 

 

 

iPad

Performans ve tasarımın sınırlarını zorlayan bir iPad sahibi misiniz?

iPadinizle ilgili her türlü yazılımsal, donanımsal desteği sağlamaktayız.

Aşağıdaki tüm hizmetler tarafımızdan, her zaman ve sadece orijinal yedek parçalar kullanılarak gerçekleştirilmektedir.

Wi-Fi Anten

Wi-Fi Anten

iPad 2 -3- 4 tabletlerde zamanla Wi-Fi şebeke anten (kablosuz ağ bağlantısı) sorunları ortaya çıkabilir. Evde, işyerinde, dışarıda, Wi-Fi modemlere çok yakın olmanıza rağmen sinyal gücü çok zayıf veya hiç görünmüyor olabilir. iPad 2 -3- 4 cihazlarında meydana gelen Wi-Fi şebeke anten sorunu, darbe kaynaklı olabileceği gibi, sıvı teması, aşırı ısınma, yüksek voltaj gibi nedenlerden dolayı da meydana gelmiş olabilir. iPad 2 -3- 4 tabletlerde meydana gelen Wi-Fi şebeke anten sorunu nedeni ile anten değişimi gerekebilmektedir.

Sim Kart Soketi

Sim Kart Soketi

iPad 2 -3- 4 Sim Kart yuvası, genellikle kullanıcı hatalarından kaynaklı sorunlar da oluşmaktadır. Yuvanın boyutu haricinde sim kart takmaya yada çıkartmaya çalışmak sim kart yuvasının pinlerinde kopma yada eğilme meydana getirmektedir, bu tür durumlarda yuvanın komple değiştirilmesi servisimizce mümkündür.

Şarj Soketi

Şarj Soketi

Şarj soketi; sıvı teması, nem, tozlanma ve soket girişinin zorlanması gibi nedenlerden bozulabilir. Şarj kablosunu aşağı-yukarı oynatınca şarj oluyorsa, bu sorun USB şarj kablosundan veya şarj soketinden kaynaklı olabilir. Orijinal olmayan USB şarj kablosu ile şarj edildiği için de zarar görebilir. iPad inizi orijinal şarj kablosu ve orijinal şarj adaptörü ile şarj ediyorsanız, şarj soketinde arıza oluşması düşük ihtimallidir. Şarj kablosu, şarj soketinin içine tam olarak oturmuyorsa, şarj soketi zarar görebilir.

Ön Kamera

Ön Kamera

Mükemmel fotoğraf ve videolar çekmek için tasarlanmış iPad kamerası bazen sorun yaratabiliyor. Kameranız çalışmıyor veya donuyor mu? Selfie çekemiyor musunuz? Doğru yerdesiniz. Kamera sorunu iPadlerde çok karşılaştığımız bir arıza türüdür. Müşterilerimizin şikayetleri hep aynı oluyor, kameram çalışmıyor, donuyor, bozuk çekiyor. Tüm bu sorunlarda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ön Cam Dokunmatik lens

Ön Cam Dokunmatik lens

iPad 2-3-4’ün ön camının kırılması ile iPad 2-3-4’ün dokunmatik panelinin çalışmaması durumunda yapılan işlemler aynıdır. Her iki durumda da ön panel komple değiştirilir. iPad 2-3-4’ün ön camı genellikle darbe ve ezilmelerle hasar görür. iPad ön camı, dokunmatik paneli ile bir bütün halindedir. iPad 2-3-4’ün ön camının alt yüzeyinde, dokunmatik alan bulunur. Cam hasar gördüğünde, bu birime yapışık hale olan dokunmatik paneli de değiştirilir. Yani, iPad’inizin ön paneli değiştirildiğinde, cam ve dokunmatiği birlikte çıkartılır ve yenisi takılır.

Lcd Ekran / Display

Lcd Ekran / Display

iPad 2-3-4 ekranı kırıldığında genellikle ön camı da kırılır. Çünkü kırılan ekran, ön camın altındadır. iPad 2-3-4 ön cam ve Lcd ekran birbirinden ayrıdır. Apple iPad 2-3-4 ekranı tamir etmek için, önce ön camının sökülmesi gereklidir.iPad 2-3-4 ön camı, kasadan ısıtılarak sökülür, daha sonra LCD ekran değişimi yapılır. Darbe, düşürme, sıvı teması, basınç, ısı teması gibi nedenlerden dolayı, iPad 2-3-4 ekranında beyazlanma, siyah mürekkep lekesi, ölü piksel ve iPad 2-3-4 ekran açılmıyor gibi sorunlar ile karşılaşabilirsiniz.

Lcd Data Kablosu

Lcd Data Kablosu

iPad 2-3-4 lerde Lcd ile anakart arasında bağlı olan kablo zaman zaman arızalanabilir. Bu tür durumlarda iPad 2-3-4 ekranında beyazlanma ve iPad 2-3-4 ekran açılmıyor gibi sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Servisimizde orijinal parçalar kullanılarak kablonun değişimi mümkündür tüm arızalarda olduğu gibi bu arızadada Ön cam dokunmatik lens komple ısıtılarak sökülerek cihaza müdahale edilir.

Home Buton / Ana Ekran Butonu

Home Buton / Ana Ekran Butonu

Eğer iPad 2-3-4’ünüzün ana ekran tuşu, zor çalışmaya başladı ise muhtemelen yakın zamanda değiştirmeniz gerekecektir.iPad 2-3-4 ana ekran tuşu tamamen bozulmadan önce; önce sert basınca çalışılır, sonra çok sert bastırınca çalışır ve daha sonra hiç çalışmamaya başlar. Bu sert basışlar iPad’in farklı arızalar vermesi ile sonuçlanabilir. iPad 2-3-4 orta tuşu çalışmıyor sorunu ile karşılaştığınızda cımbız ve benzeri malzemeler ile bastırmayın veya orta tuşun içine doğru üflemeyiniz. Sıvı teması ve tozlanma gibi nedenlerle, anahtar (switch) bozulur. Ve bu orta tuş sorun sadece iPad 2-3-4 ana ekran buton anahtarının değişimi ile giderilebilir.

Arka Kamera

Arka Kamera

Mükemmel fotoğraf ve videolar çekmek için tasarlanmış iPad kamerası bazen sorun yaratabiliyor. Kameranız çalışmıyor veya donuyor mu? Kamera sorunu iPadlerde çok karşılaştığımız bir arıza türüdür. Müşterilerimizin şikayetleri hep aynı oluyor, kameram çalışmıyor, donuyor, bozuk çekiyor, kameralar arası geçiş yapamıyorum yada arka kameradan ön kameraya geçiş yapamıyorum gibi. Tüm bu sorunlarda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gps Anten

Gps Anten

iPad 2-3-4 şebeke anteni (GPS Anten), ekranın üst kenarında bulunur. Özellikle sıvı teması ve sert darbelerde sonrasında hasar görür.iPad 2-3-4 şebeke sorunu,iPad 2-3-4 3G problemi,iPad 2-3-4 şebeke anteni değişimi,iPad 2-3-4 az çekiyor, iPad 2-3-4 3G çekmiyor, iPad 2-3-4 operatör bulmuyor, iPad 2-3-4 3g yok gibi sorun ve şikayetleriniz varsa, teknik servisimize ulaşarak sorunu giderebilirsiniz.

Batarya

Batarya

Tüm şarj edilebilir piller sınırlı bir ömre sahiptir, bu pillerin zaman içinde servis işlemine götürülmeleri ve geri dönüştürülmeleri gerekebilir. Pilinizi giderek daha kısa aralıklarla şarj etmeniz gerekiyorsa, hiç şarj etmiyorsa pili değiştirme zamanı gelmiş olabilir. Tüm iPad modellerinde servisimizde pil değişimi yapılabilmektedir. iPadlerde batarya değişimi için ön cam lens komple ısıtılarak sökülmekte ve bu şekilde müdahale edilmektedir.

Anakart

Anakart

Sıvı temas olmuş, darbe almış yüksek voltaj girmiş ipad 2-3-4 cihazlarınızın anakart tamiri chip (entegre) değişim hizmeti sunmaktadır. Anakart onarımı arızaya göre tamir süresi değişmektedir en az 2 iş günü en fazla 5 iş günü sürmektedir.

Kasa

Kasa

ipad 2-3-4 arka kasası; düşme, ezilme, çizilme ve sert darbelerde hasar görür. Arka kasadaki bu deformasyonların onarımları özel makinalar ile yapılabilmektedir. Bilhassa köşelerinden darbe görmüş bir kasa düzeltme yapmadan dokunmatik panelin takılması çok kısa süre sonra tekrar kırılmasına neden olacaktır. ipad 2-3-4 arka kasası çizildi, ipad 2-3-4 arka kasa değişimi,ipad 2-3-4 arka kasa eğildi gibi şikayet ve istekleriniz varsa, teknik servis hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Mikrofon

Mikrofon

iPad 2-3-4 mikrofon ses gitmiyor, iPad 2-3-4 mikrofon çalışmıyor gibi şikayetleriniz varsa, büyük bir ihtimalle mikrofon yada bağlı bulunduğu soket film arızalıdır. Sıvı teması, tozlanma, orijinal olmayan kulaklık kullanma ve çarpma gibi sebeblerden dolayı bozulur. Servisimizde sorununuzu kısa sürede çözdürerek garantili hizmet alabilirsiniz.

Ses ve Güç Düğmesi

Ses ve Güç Düğmesi

iPad 2-3-4 power butonu tamamen bozulmadan önce; önce sert basınca çalışılır, sonra çok sert bastırınca çalışır ve daha sonra hiç çalışmamaya başlar. Ses tuşları ile aç/kapat tuşu filmi tek parçadır. Ses tuşuları veya on/off tuşlarından biri bozulduğunda film komple değiştirilir. Eğer iPad 2-3-4’ünüz açma kapatma tuşu veya ses tuşları , zor çalışmaya başladı ise muhtemelen yakın zamanda değiştirmeniz gerekecektir. Bu sert basışlar iPad’in farklı arızalar vermesi ile sonuçlanabilir. iPad 2-3-4 on off tuşu veya ses butonları çalışmıyor sorunu ile karşılaştığınızda cımbız ve benzeri malzemeler ile bastırmayınız.

Kulaklık Soketi

Kulaklık Soketi

iPad 2-3-4 kulaklık soketi, Kulaklık soketinin değiştirilmesi için, Bağlı bulunduğu film şerit komple değişmesi gerekmektedir. iPad 2-3-4 kulaklıktan ses gelmiyor, iPad 2-3-4 kulaklık soketi yerinden oynuyor,iPad 2-3-4 kulaklıktan biri çalışmıyor,iPad 2-3-4 kulaklıklar çalışmıyor gibi şikayetleriniz varsa, büyük bir ihtimalle kulaklık soketinin dolayısı ile film soketinin değişmesi gerekmektedir. iPad 2-3-4 kulaklık soketi arızaları; sıvı teması, tozlanma, sert darbeler, kulaklığın çok sert takılıp çıkartılması gibi durumlarda arızalanır.

Hoparlör

Hoparlör

iPad 2-3-4 hoparlörü, ekranın sağ alt köşesinde bulunan ızgarının altında olup, 190 desibel ses verebilmektedir. iPad 2-3-4 hoparlör sorunu, iPad 2-3-4 hoparlörden ses çıkmıyor, iPad 2-3-4 hoparlör arızası, iPad 2-3-4 haporlör çalışmıyor gibi şikayetleriniz varsa, servisimize ulaşarak bizden destek alabilirsiniz. Seste cızırtı, ses seviyesi düşüklüğü, sesin net gelmemesi gibi durumlarda hoparlör değişimi gerekmektedir.

Bezel / Ekran Çerçevesi

Bezel / Ekran Çerçevesi

iPad 2-3-4 lerde darbe sonucu dokunmatik ekranın kırılması ile birlikte dokunmatik camın çevresinde bulunan cihazın rengi ile sabit ince plastik çerçeve (bezel) zarar görmektedir. Çoğu zaman bunun değişimi gerekmektedir. Değişmediği takdirde Ön cam lensin oturmaması sonucu Ön Cam lens de kırılmalar ve çatlamalar tekrarlanacaktır. Servisimizde Ön cam lens değişimi sırasında ihtiyaç halinde bezel de ayrıca değiştirilmektedir.
Whatsapp
AppleTR Servis Merkezi
AppleTR Servis Merkezi
Merhaba, Size Web sitenizden ulaşıyorum.
Telefon Et