UA-80143000-1

iPhone 5 – 5c – 5s

Anasayfa » iPhone 5 – 5c – 5s
Image

Aşağıdaki tüm hizmetler tarafımızdan, her zaman ve sadece orijinal yedek parçalar kullanılarak gerçekleştirilmektedir.

Lcd Ekran Dokunmatik Lens

Lcd Ekran Dokunmatik Lens

Özellikle; çarpma, düşme veya sıvı teması gibi durumlarda arıza veren iPhone 5-5S-5C ekranı genellikle ön cam ve dokunmatik panel ile birlikte hasar görür. iPhone 5-5S-5C LCD ekran değişimi, iPhone 5-5S-5C Ön cam Değişimi ve iPhone 5-5S-5C Dokunmatik Panel Değişimi gibi ifadeler aslında aynı birimin değişimini belirtir. iPhone 5-5S-5C nin ön panelinde oluşan herhangi bir problemin çözümü LCD, Ön cam ve Dokunmatik Panelin tamamının değişimi ile mümkündür. iPhone 5-5S-5C dokunmatik panelinde bir arıza bulunmayan ancak içerideki LCD ekranı hasar görmüş iPhone 5-5S-5C ler için de aynı durum geçerlidir.

Wi-Fi Anten

Wi-Fi Anten

iPhone 5-5S-5C wi-fi anteni, özellikle sıvı teması ve sert darbelerde sonrasında hasar görür. iPhone 5-5S-5C wi-fi sorunu, iPhone 5-5S-5C wi-fi problemi, iPhone 5-5S-5C wi-fi anteni değişimi, iPhone 5-5S-5C internet hatası, iPhone 5-5S-5C wi-fi çekmiyor, iPhone 5-5S-5C wi-fi bulmuyor, iPhone 5-5S-5C internet yok gibi sorun ve şikayetleriniz varsa, teknik servisimize ulaşarak sorunu giderebilirsiniz.

Titreşim Motoru

Titreşim Motoru

iPhone 5-5S-5C titreşim motoru bazen çalışıyor bazen çalışmıyor, sessizdeyken titremiyor, sessiz tuşu çalışmıyor, gibi zaman zaman müşterilerimizden şikayetler almaktayız. Bu sorun yazılım kaynaklı olabilmekle birlikte titreşim moturunun yada bağlı bulunduğu filmin arızalanması sonucuda arızaya geçmektedir.Bu tür durumlarda firmamızdan garantili servis alabilirsiniz.

Ses Kontrol Açma Kapama

Ses Kontrol Açma Kapama

iPhone 5-5S-5C ‘lerde ses kontrol butonu, diğer kontrol butonlarında olduğu gibi genellikle fazla bastırma, kontrolsüz güç uygulama, sıvı teması, tozlanma ve düşme gibi nedenlerle bozulur. Aslında bozulan birim, butonun altında bulunan devre kablosunun üzerindeki anahtardır. Ve bu sorun sadece kablonun değişimi ile giderilebilir. Servisimizde gerekli teknik desteği alabilirsiniz.

Ön Kamera

Ön Kamera

iPhone 5-5S-5C ön kamerası, 1.2 Megapiksel / 720p video ve HDR destekli FaceTime HD özelliğe sahiptir. iPhone 5-5S-5C ön kamerası; telefon görüşmesi yaparken, ekran ışığının kapanmasını sağlayan sensör ile aynı birim üzerinde bulunur. iPhone 5-5S-5C ön kamerası çalışmıyor, iPhone 5-5S-5C ön kamera sorunu, iPhone 5-5S-5C ön kamera değişimi, iPhone 5-5S-5C ön kamera arızası gibi sorun ve talepleriniz varsa, teknik servisimize ulaşarak sorunu giderebilirsiniz.

Güç Düğmesi / Açma Kapama

Güç Düğmesi / Açma Kapama

iPhone 5-5S-5C açma kapama butonu, genellikle fazla bastırma, sıvı teması, tozlanma ve düşme gibi nedenlerle bozulur. Aslında bozulan birim, butonun altında bulunan devre kablosunun üzerindeki anahtardır, ve bu sorun sadece kablonun değişimi ile giderilebilir.

Ekran Sensörü / Yüz Sensörü

Ekran Sensörü / Yüz Sensörü

iPhone 5-5S-5C yüz sensörü; telefonunuz ile konuşma esnasında yüzünüze yaklaştırdığınızda ekranın kararmasını ve bu şekilde yüzünüzün konuşma esnasında ekran dokunmatiğindeki tuşlara basmasını engellemektedir. Genellikle amatörce LCD ekranı değiştirilmiş iPhone 5-5S-5C cihazlarda sensörün doğru konuma oturtulmamasından kaynaklanır. Servisimize bu tür cihazlar sıklıkla gelmektedir. Lütfen cihazlarınızı teslim ettiğiniz servis firmaların Apple cihazları hakkındaki Teknik bilgi yeterliliğini sorgulayın.

Şarj Soketi

Şarj Soketi

iPhone 5-5S-5C şarj soketinin üzerinde kulaklık soketi ve mikrofon bütünleşik halde bulunmaktadır.iPhone 5-5S-5C olmuyor, iPhone 5-5S-5C bilgisayarı görmüyor, iPhone 5-5S-5C mikrofonu çalışmıyor gibi şikayetleriniz varsa, büyük bir ihtimalle şarj soketinin değişmesi gerekmektedir. iPhone 5-5S-5C şarj soketi; orijinal olmayan adaptör kullanmak, araç üzerinden şarj etmek, sıvı teması, tozlanma, orijinal olmayan USB kablo ile şarj etme ve çarpma gibi sebeblerden dolayı bozulur.

Kulaklık Ahize

Kulaklık Ahize

iPhone 5-5S-5C kulaklık soketi, şarj soketi ve mikrofon ile bütünleşiktir. Kulaklık soketinin değiştirilmesi için, şarj soketinin tamamımın değiştirilmesi gerekir.iPhone 5-5S-5C kulaklıktan ses gelmiyor, iPhone 5 kulaklık soketi yerinden oynuyor, iPhone 5 kulaklıktan biri çalışmıyor, iPhone 5 kulaklıklar çalışmıyor gibi şikayetleriniz varsa, büyük bir ihtimalle kulaklık soketinin dolayısı ile tüm şarj soketinin değişmesi gerekmektedir.iPhone 5 kulaklık soketi arızaları; sıvı teması, tozlanma, sert darbeler, kulaklığın çok sert takılıp çıkartılması gibi durumlarda arızalanır.

Kasa / Housing

Kasa / Housing

Keskin köşesi olmayan ve hiç bir boşluk içermeyen iPhone 5S arka kasası; düşme, ezilme, çizilme ve sert darbelerde hasar görür. Arka kasadaki bu deformasyonların giderilmesi, sadece değişim ile mümkündür.iPhone 5-5S-5C arka kasası çizildi, iPhone 5-5S-5C arka kasa değişimi, iPhone 5-5S-5C arka kasa eğildi gibi şikayet ve istekleriniz varsa, teknik servis hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Kasa değişimi yapmadan kasa düzeltme, eğik bölgeleri onarma, köşe düzeltme ayrıca profesyonel makinalarımız ile yapılmaktadır.

Hoparlör

Hoparlör

iPhone 5-5S-5C hoparlörü, ekranın sağ alt köşesinde bulunan ızgaranın altında olup, 78 desibel ses verebilmektedir.iPhone 5-5S-5C hoparlör sorunu,iPhone 5-5S-5C hoparlörden ses çıkmıyor, iPhone 5-5S-5C hoparlör arızası, iPhone 5-5S-5C haporlör çalışmıyor gibi şikayetleriniz varsa, servisimize ulaşarak bizden destek alabilirsiniz.

Home Buton

Home Buton

Eğer iPhone’unuzun ana ekran tuşu, zor çalışmaya başladı ise muhtemelen yakın zamanda değiştirmeniz gerekecektir. iPhone 5-5S-5C ana ekran tuşu tamamen bozulmadan önce; önce sert basınca çalışılır, sonra çok sert bastırınca çalışır ve daha sonra hiç çalışmamaya başlar. Bu sert basışlar iPhone’da farklı arızalara sebeb olabilir. Sıvı teması ve tozlanma gibi nedenlerle, ana ekran düğmesinin altında bulunan devre kablosunun üzerindeki anahtar bozulur, ve bu sorun sadece kablonun değişimi ile giderilebilir.

Batarya

Batarya

Tüm şarj edilebilir piller sınırlı bir ömre sahiptir, bu pillerin zaman içinde servis işlemine götürülmeleri ve geri dönüştürülmeleri gerekebilir. Pilinizi giderek daha kısa aralıklarla şarj etmeniz gerekiyorsa, hiç şarj etmiyorsa pili değiştirme zamanı gelmiş olabilir. Tüm iPhone 5-5S-5C modellerinde servisimizde orijinal pil değişimi yapılabilmektedir. iPhone 5-5S-5C pil değişim süresi maksimum testler dahil 20 dakikadır.

Arka Kamera

Arka Kamera

iPhone 5-5S-5C’nin 8 megapiksellik iSight kamerası, 1080p video yakalama özelliğine sahip. Saniyede 30 ve 60 kare hızlarında video yakalayabilir. Ağır çekim özelliğinde ise saniyedeki kare hızı 240’a kadar yükseliyor. True Tone Flash destekli merceğin diyafram açıklığı ise 2.2 ‘dir. iPhone 5-5S-5C kamera sorunu, iPhone 5-5S-5C kamera çalışmıyor, iPhone 5-5S-5C kamera netleşmiyor, iPhone 5-5S-5C kamera çizildi, iPhone 5-5S-5C arka kamera camı kırıldı gibi şikayetleriniz varsa; sıvı teması, ezilme, çizilme, düşme vb. durumunlar olmuş olabilir. Ve büyük bir ihtimalle iPhone 5-5S-5C arka kamerasının değiştirilmesi gereklidir.

Anakart

Anakart

Sıvı temas olmuş, darbe almış yüksek voltaj girmiş iPhone 5-5S-5C cihazlarınızın anakart tamiri chip (entegre) değişim hizmeti sunmaktadır. Anakart onarımı arızaya göre tamir süresi değişmektedir en az 2 iş günü en fazla 5 iş günü sürmektedir.
Whatsapp
AppleTR Servis Merkezi
AppleTR Servis Merkezi
Merhaba, Size Web sitenizden ulaşıyorum.
Telefon Et